شهرک الهیه غرب ،  خرید  فروش  اپارتمان ​​​​​​​در شهرک مسکونی​​​​​​​ الهیه غرب 

مجموعه و شهرک مسکونی الهیه غرب تهران

سوالات متداول


در صورتی که پاسخ سوالات خود را نیافتید لطفا در پایین صفحه در قسمت ارتباط با ما سوال یا نظر خود را درج فرمایید تا در اسرع وقت پاسخ بدهیم


من یك قطعه زمین در شهرك الهیه غرب دارم و میخواهم آن را بسازم آیا شهرداری مجوز ساخت میدهد؟


ج:


 بله اجازه ساخت میدهد، لازم به ذكر است الحمدالله  با تلاشهای بسیار هیئت امنا و همراهی بعضی از مالكین و همكاری شهرداری محترم منطقه22 عملیات صدور جواز ساخت برای كسانی كه اقدام نموده اند آغاز شده است و در حال حاضر بسیاری از مالكین پس از طی مراحل قانونی شهرداری، موفق به اخذ جواز گردیده اند و مشغول ساخت هستند که برخی به پایان مراحل ساخت رسیده و برخی نیز در مرحله گودبرداری و ... میباشند.

**********************************************************


اینجانب یك قطعه زمین در مجموعه مسكونی الهیه غرب دارم و دارای سند میباشم و خواهان ساخت آن هستم بایستی چه اقداماتی انجام دهم؟


ج :


شما با مراجعه به راهنمای اخذ پروانه در سمت راست صفحه در قسمت مطالب كاربردی و طبق راهنمایی های موجود درآنجا پس از طی مراحل گرفتن دستور نقشه و جواز ساخت و انجام اقدامات پس از آن میتوانید شروع به ساخت زمین خود نمایید.

**********************************************************


اینجانب خواهان خرید و ساخت یک قطعه زمین در شهرک الهیه غرب هستم و میخواهم بدانم قطعات زمین های موجود در شهرک الهیه غرب چند متری می باشند و بر(عرض)  آنها چند متر است و چگونه میتوانم در صورت وجود فروشنده از این موضوع مطلع شوم؟


ج :


 اکثر قطعات در اندازه های 360 ، 372 و 394 متر مربع میباشد و برخی قطعات نیز از این مقادیر بیشتر میباشند ولی حداقل قطعات 360 متری میباشد. همچنین بر(عرض) قطعات اکثرا 12 متر و بیشتر است و در معدودی از قطعات بین 11.5 تا 12 متر مربع  متغیر است. **********************************************************


حداكثر تعداد طبقات و نیز واحدهای مسكونی كه برای ساخت اجازه میدهند چند واحد است و آیا برای تمام قطعات قابل اجراست؟ج :


برای اكثر زمین هایی كه اجازه ساخت میدهند طبق طرح تفضیلی منطقه22 برابر 6واحد مسكونی شامل سه طبقه مسكونی بر روی پیلوت (به عنوان پاركینگ)  و نیز یك طبقه به عنوان زیرزمین میباشد كه هر كدام از طبقات مسكونی2واحدی میباشند و حداکثر مجموعا شامل پنج طبقه میباشد.

**********************************************************

من یک قطعه زمین در شهرک الهیه غرب دارم آیا زمین بنده دارای اصلاحی است؟


ج :

 

 بله اكثر زمینها دارای مقدار كمی اصلاحی هستند و آن هم به علت افزایش عرض معابر نسبت به نقشه های تهیه شده اولی است كه تعریض معابر موجب بالا رفتن استاندارهای تعریف شده برای اخذ گواهینامه های شهرك های نمونه  و نیز موجب تسهیل عبور و مرور و  زیباتر شدن گذر شهرك خواهد شد.


*********************************************************

 آیا اصلاحی زمین ها موجب نمی شود كه متراژ ساخت  نسبت به متراژ اولیه زمین كمتر گردد؟


ج :


خیر به هیچ وجه، به علت اینكه شهرداری در ازای اصلاحی زمین ها تراكم به قطعات می دهد.بعنوان مثال لازم به ذكر است در اصلاحی زمینها برای اکثر قطعات از طول زمین  سه متر كم میگردد یعنی به مقدار تقریبی 36 مترمربع ( به استثنای معدود قطعات مجاور اتوبان همت كه مسیر لوله آب میباشد كه اصلاحی آنها با توجه به موقعیت زمین بیشتر از مقدار ذكر شده میباشد.


**********************************************************


وضعیت آب و برق و گاز شهرك به چه صورتی میباشد و آیا میتوانم  پس از ساخت انشعاب آنها را بگیرم؟


ج :


 بله در حال حاضر با همت و تلاش برخی اعضای هیت امنا و سرمایه گذاران انشعابات آب و برق مجموعه برقرار می باشد و همچنین حفاری و لوله گذاری گاز مجموعه  از فروردین 1397 آغاز گردیده که در حال تکمیل میباشد.


**********************************************************


آیا فرم ساخت تمام قطعات به صورت جنوبی است؟ منظورم اینست كه آیا در قطعات شمالی نیز بنا در ابتدا قرار میگیرد و حیاط ساختمان در پشت بنا قرار دارد؟


ج :


بله كاملا درست است و این جزء مواردی است که این مجموعه را جزو استثنایی ترین فرم معماری های شهر سازی در تهران کرده است و به علت اینكه بایستی مجموعه مسكونی الهیه غرب جزء شهرك های تازه تاسیس نمونه  شهر تهران باشد ساخت واحدها به صورتی كه ذكر فرمودید میباشد و دیگر چیزی به عنوان حیاط خلوت وجود ندارد و تمامی پنجره ها در قطعات شمالی و جنوبی  یا روبه خیابان است و یا رو به حیاط ساختمان.

چگونه ما را پیدا کنید؟

با ما ارتباط برقرار کنید