شهرک الهیه غرب ،  خرید  فروش  اپارتمان ​​​​​​​در شهرک مسکونی​​​​​​​ الهیه غرب 

مجموعه و شهرک مسکونی الهیه غرب تهران

سوالات متداول


در صورتی که پاسخ سوالات خود را نیافتید لطفا در ذیل همین صفحه در قسمت تماس با ما سوال یا نظر خود را درج فرمایید تا در اسرع وقت پاسخ بدهیم


من تصمیم به خرید و ساخت یکی از قطعات مجموعه مسکونی الهیه غرب را دارم آیا شهرداری پروانه ساخت میدهد؟


ج:


 بله اجازه ساخت میدهد، لازم به ذكر است با تلاشهای بسیار هیئت امنا و همراهی بعضی از مالكین و همكاری شهرداری محترم منطقه22 عملیات صدور جواز ساخت برای كسانی كه اقدام نموده اند آغاز شده است و در حال حاضر بسیاری از مالكین پس از طی مراحل قانونی شهرداری، موفق به اخذ جواز گردیده اند و مشغول ساخت هستند که برخی به پایان مراحل ساخت رسیده و برخی نیز در مرحله گودبرداری و ... میباشند.

**********************************************************

اینجانب خواهان خرید و ساخت یک قطعه زمین در شهرک الهیه غرب هستم و میخواهم بدانم وضعیت سند مالکیت قطعات به چه صورتی است و نیز قطعات زمین های موجود در شهرک الهیه غرب چند متری می باشند و بر(عرض)  آنها چند متر است؟


ج :


 قطعات در مجموعه الهیه غرب دارای سند مالکیت رسمی ششدانگ میباشند و اکثر قطعات در اندازه های 360 ، 372 ، 384 و 396 متر مربع میباشد و برخی قطعات نیز با متراژهای متفاوت میباشد. همچنین بر(عرض)  قطعات اکثرا 12 متر و بیشتر است.

**********************************************************


حداكثر تعداد طبقات و نیز واحدهای مسكونی كه برای ساخت اجازه میدهند چند واحد است و آیا برای تمام قطعات قابل اجراست؟ج :


برای اكثر واحدهایی كه اجازه ساخت میدهند طبق طرح تفضیلی منطقه22 برابر 6واحد مسكونی شامل سه طبقه مسكونی بر روی پیلوت (به عنوان پاركینگ)  و نیز یك طبقه به عنوان زیرزمین میباشد كه هر كدام از طبقات مسكونی2واحدی میباشند و مجموعا شامل پنج طبقه میباشد.

**********************************************************

من یک قطعه زمین در شهرک الهیه غرب دارم آیا زمین بنده دارای اصلاحی است؟


ج :

 

 بله اكثر زمینها دارای مقدار كمی اصلاحی هستند و آن هم به علت افزایش عرض معابر نسبت به نقشه های تهیه شده اولی است كه تعریض معابر موجب بالا رفتن استاندارهای تعریف شده برای اخذ گواهینامه های شهرك های نمونه  و نیز موجب تسهیل عبور و مرور و  زیباتر شدن گذر شهرك خواهد شد.


*********************************************************

 آیا اصلاحی زمین ها موجب نمی شود كه متراژ ساخت  نسبت به متراژ اولیه زمین كمتر گردد؟


ج :


خیر به هیچ وجه، به علت اینكه شهرداری  در ازای اصلاحی زمین ها تراكم به قطعات می دهد.لازم به ذكر است در اصلاحی زمینها برای اکثر قطعات از طول زمین  سه متر كم میگردد یعنی به مقدار تقریبی 36 مترمربع ( به استثنای معدود قطعات مجاور اتوبان همت كه مسیر لوله آب میباشد كه اصلاحی آنها با توجه به موقعیت زمین بیشتر از مقدار ذكر شده میباشد.


**********************************************************


وضعیت آب و برق و گاز شهرك به چه صورتی میباشد و آیا میتوانم  پس از ساخت انشعاب آنها را بگیرم؟


ج :


 در حال حاضر انشعابات آب ، برق ، گاز و تلفن مجموعه الهیه غرب برقرار گردیده است.


**********************************************************


آیا فرم ساخت تمام قطعات به صورت جنوبی است؟ منظورم اینست كه آیا در قطعات شمالی نیز بنا در ابتدا قرار میگیرد و حیاط ساختمان در پشت بنا قرار دارد؟


ج :


بله كاملا درست است و این جزء مواردی است که این مجموعه را جزو استثنایی ترین طرح های معماری  شهر سازی در تهران کرده است و به علت اینكه بایستی مجموعه مسكونی الهیه غرب جزء شهرك های تازه تاسیس نمونه  شهر تهران باشد ساخت واحدها به صورتی كه ذكر فرمودید میباشد و دیگر چیزی به عنوان حیاط خلوت وجود ندارد و تمامی پنجره ها در قطعات شمالی و جنوبی  یا روبه خیابان است و یا رو به حیاط ساختمان.